Konuşma Eğitimmi

 Özellikle tiyatro alanında yaptığı çalışmalarla önemli başarılara imza atmış olan Suat Taşer yalnızca tiyatro eğitiminde değil, gündelik hayatın her alanında dilin önemini anlattığı Konuşma Eğitimi kitabıyla okurlara dilin zenginlikleri üzerine yeni dünyalar açıyor.

Konuşmanın doğuşu, temel ilkeleri, konuşma türleri, dinleme, simgesel anlatım ve Türkçeyi doğru kullanma konularının ele alındığı kitap, okuyucularla hem bilgi vermekte hem de farkında olmadan yapılan hataları gözler önüne sermekte.

Yazım dünyasında önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız kitapta, konuşma eğitiminin sorunu olduğu ve anadilimize sahip çıkmamız gerektiği vurgulanmakta.

 

 

SUAT TAŞER (1919 – 1982)

 

İstanbul’da doğan Suat TAŞER ozan, yazar, çevirmen, oyuncu ve yönetmendir. 1924 yılında baba memleketi Avanoz’a gitti. İlkokulu burada bitirdi. 1936 yılında Ankara Ortaokulu’nu bitirdi. İstanbul Vefa Lisesi’ni bitirdikten sonra Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Ankara ve İzmir Tiyatrolarında uzun yıllar oyunculuk yaptı. 1976 – 1982 yılları arasında Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Evli ve iki çocuk babasıydı.