Üyelik Girişi

fen, fen kenti, teknoloji, okul, yazılı soruları, öğrenci, öğretmen, performans görevleri, proje ödevleri, sbs, öss, bu benim eserim, tübitak, buluş, meb, gözlerinize inanamayacaksınız, bunları biliyor musunuz, buluşlar, rehberlik, milli eğitim bakanlığı, sağlık ve beslenme, fıkralar, dünyada ilkler, sınavlar, sınav sonuçları, sınav soruları, fen ve teknoloji haberleri, öğrenci masası, öğretmen masası,2009 öss yerleştirme sonuçları

OKULUN İLK GÜNÜ YAPILMAMASI GEREKEN 5 ŞEY

OKULUN İLK GÜNÜ YAPILMAMASI GEREKEN 5 ŞEY

Eğitim uzmanları okulun ilk günü çocukların keyif almasının önemli olduğunu vurguladı. Eğitimcilere göre ilk günü iyi geçen çocuklar okula daha fazla bağlanıyor.

Öğretmenlerin, okulda ilk günü olan çocukların heyecanını artıracak aktivitelerde bulunmasını tavsiye ediliyor. Diğer yandan basit ama yapılmaması gereken şeyler de var. İşte okulun ilk günü yapılmaması gereken 5 şey:

Sınıf kuralları hakkında konuşmak

Sınıf kurallarını anlatmak çocukları korkutuyor. Eğitmenler yıl boyunca ortaya konan davranışların kuralları oturtacağını söylüyor.

Ders programı dağıtmak

İlk günün iyi ilişkiler kurmaya ayrılması gerektiğini belirten eğitimciler, ders programının daha sonraki günlerde öğrencilere verilmesi gerektiğini vurguladılar.

Oturma yerlerini belirlemek

Öğretmenler, öğrencileri ilk günden kategoriye ayırmak yerine onları özgür bırakmak gerektiğinin altını çizdiler. Çocuklar böylece kendilerini daha rahat hissedebiliyorlar.

Ders kitaplarını dağıtmak

Pedagoglara göre ilk günde sınavlardan bahsetmenin ve ders kitaplarını vermenin çocukları strese sokabilir.

Ödev vermek

İlk günden ödev vermek çocukları strese sokuyor. Aynı zamanda okulu sevmelerini engelleyen ödevler, öğretmenden öğrenci ilişkisini de bozabiliyor.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret103862
HAYAT KIRTASİYE
ziyaretçilerimiz
Güneş Enerjisinden Elektrik